Tisk

Po vložení nové tiskové pásky tiskárna netiskne


Termální pásky jsou tepelně citlivé pouze z jedné strany. Pokud Vám po vložení nové pásky do tiskárny vyjiždí prázdný nepotištený papír zkuste následující postup:

  1. Ověřte, že jste správně vložili pásku do tiskárny. Zkuste obrátit její orientaci o 180 stupňů
  2. Pokud se jedná o nově zakoupené pásky, ověřte že se jedná o termopásku vystavení části pásky teplu (zapalovač). Pokud nezčerná, nejedná se o termopásku ale pásku do jehličkových tiskáren

Jaké kupovat kotoučky a spotřební materiál


Velikost koučku se uvádí v 3 číslech oddělených lomítkem. Je důležite kupovat termo-citlivý papír. Papír do jehličkových tiskáren nelze použít.

Vysvětlivky velikosti:

ss/vv/dd

Průměr dutinky u námi nabízených produktů nehraje roli. Čím menší, tím více papíru. Šířka by ideálně měla být stejná, neměla by však přesáhnout podporovanou šířku více jak o 1mm, jinak se nevleze do prostoru pro papír. To samé platí pro návin. Ten ale může být menší.

Pro KASA FIK ORANGE

Pro KASA FIK PROFIK

Pro KASA FIK HIT

Výpočet nákladů na tisk účtenky


Pro KASA FIK ORANGE

Kotouček 57/40/12 stojí běžně 7-10kč/ks. Jeho návin je 18m. Jedna účtenka s jednou položkou je cca 8cm. Takže na jeden kotouč vytisknete cca 225 učtenek. Což je 0,03Kč až 0,04Kč z účtenku. Žádny jiný spotřební materiál není potřeba.

Formátování tiskové hlavičky na tiskárně


Pokud máte velmi specifické požadavky na tisk hlavičky, formátování nebo logo doporučujeme vytvořit si bitmapový obrázek v editoru se všemi údaji a nahrát ho do aplikace jako Logo. Tím dosáhnete velmi přesného a graficky uspokojujícícho vzhledu.

Rozměr obrázku pro tiskárny lze zjistit vytištěním si zkušební stránky na tiskárně. Většina námi dodávaných 58mm tiskáren má šířku obrázku 384px. Na 80m tiskárnách 576px. Bitmapu uložte jako PNG nebo BMP. Jiné formáty jako JPG nejsou podporovány. Nepoužívejte barvy a pouze černé pixely na bílém podkladu. Šedá a jiná barva bude tištěna jako černá. Žádná transparentnost. Ideální je export ve 2 barvách (černá/bílá).

Text také může být součástí loga. Pokud tedy chcete mít přesně zformátovanou hlavičku účtenky, vytvořte si jeden obrázek i s textem a nepoužívejte textovou hlavičku.

Logo si vytvořte přesně v grafickém editoru, aby bylo uprostřed na danou šíři tisku. V aplikaci přímo centrování loga není možné.

Jak vycentrovat obrázek/logo na tiskárně


Nejpřesnější způsob jak tisknout obrázek přesně je vytvořit obrázek na šířku tisku.

Při spuštění tiskárny podržte tlačítko FEED. Vytiskne se seznam funkcí. Jedna s nich je počet pixelů na řádku.

Potom vytvořte obrázek, se stejnou šíří. Tím zajistíte přesné umístění obrázku.