# Přepínání operačního systému na Desk (Pipo)

---

Zařízení Desk (Pipo) umožňuje přepínat mezi operačními systémy Android a Windows.

Je několik možností, jak OS přepínat. Pokud máte spuštěn Windows, lze přejít na Android prostřdnictvím aplikace **„WinToAndroid“**. Z OS Android je možné přepnutí pomocí **„OS SWITCH“** z panelu, který se vysune z oblasti, kde je ukazatel času (viz obrázek níže).

![](http://manual.kasafik.cz/uploads/images/gallery/2018-01-Jan/scaled-840-0/oEIZp7JZ9XLU8D01-image-1517406138563.png)

Další možností je vyvolat výběr operačního systému při spuštění zařízení. Toho se docílí tím, že se pro spuštění zařízení krom **tlačítka pro zapnutí** **zároveň drží i tlačítko pro zvýšení hlasitosti**, jak je vidět na následujícím obrázku.

![](http://manual.kasafik.cz/uploads/images/gallery/2018-01-Jan/scaled-840-0/W1TYllS6iHedjevm-image-1517406150463.png)

Následně vyberete požadovaný operační systém a kliknete na tlačítko s bílou šipkou (viz obr.).

![](http://manual.kasafik.cz/uploads/images/gallery/2018-01-Jan/scaled-840-0/hF8OxkQM9K9onMvB-image-1517406161950.png)