Odpis zboží / evidence skladu / počáteční stav skladu

U konkrétního zboží lze vézt jeho stav na skladu. Stav daného zboží se mění buď jeho prodejem nebo naskladněním/vyskladněním.

Pro vedení skladu pro danou položku (zboží) je prvním krokem u ní zapnout skladovou evidenci. To provedeme ve Správě položek v hlavním menu, kde si najdeme danou položku, klikneme na ni a zvolíme záložku Sklady a zaškrtneme Evidovat stavy skladů u této položky. Při následném prodeji této položky se odečte z aktuálního skladového stavu.

Pokud má dané zboží při prodeji odečítat ještě další suroviny, slouží k tomu tzv. Odtěžování Lze také mít zapnuté pouze odtěžování z jiných položek a samotnou položku neevidovat (na obr. tedy bude zapnuta pouze druhá možnost).

Zadání počátečních stavů

Výchozí stav (počáteční) je vždy 0. Pokud chcete nastavit výchozí sklad, provedete to naskladněním s danou hodnotou množství. Naskladnit lze přímo v aplikaci v Sklady / Nasklanění nebo pomocí Avíza nasklanění z Backoffice

- nastavení výchozího/počátečního stavu v aplikaci KASA FIK  -  jděte do "Správa skladů" - následně "Stavy skladů" a stiskněte vpravo nahoře tři tečky a zvolte možnost "Reset Warehouse" tím se vytvoří nová příjemka/výdejka se všemi skladovými položkami, s takovými hodnotami, aby se při uložení nastavil sklad na nulu. Stačí dát uložit (fajfka vpravo nahoře) a sklady na zařízení jsou vynulovány.


Revision #13
Created 11 April 2018 14:30:08 by Admin
Updated 16 March 2020 10:19:50