Skip to main content

Aktivace zařízení KASA FIK myPOS

Co budete pro aktivaci potřebovat

Pro aktivaci zařízení myPOS si připravte:

  • internetový prohlížeč
  • údaje o vás a vaší firmě
  • chytrý mobilní telefon
  • občanský průkaz nebo cestovní pas

Kroky pro aktivaci

Registrace účtu se provádí na webových stránkách www.myPOS.com v pravém horním rohu kliknutím na "Sign up", případně "Registrace" po přepnutím jazyka z "English" na "Čeština".

 

Na další obrazovce by se měla automaticky nastavit země na "Česká republika", pokud ne, přepneme na tuto možnost manuálně. Následně klikneme na modré tlač. "VYTVOŘIT ÚČET" a v nabídce, která vyskočí pod tlačítkem, vybereme odpovídající právní formu podnikání.

Na základě vybrané právní formy se sestaví dotazník, v němž se vyplňují nové (v případně již založeného účtu stávající) přihlašovací údaje k účtu, údaje o podnikání a zřizovateli účtu. Zřizovatel účtu by měl být statutární orgán subjektu. Doplníme tedy údaje statutárního orgánu a u osoby zřizující účet zaškrtneme "Stejné jako u ředitele".

Po vyplnění dotazníku a odsouhlasení zásad a podmínek ve spodní části dotazníku přijde na uvedené tel. číslo textová zpráva s číselným kódem, který zadáme do příslušné kolonky a klikneme na tlačítko "VYTVOŘIT ÚČET". Následně se na zadanou e-mailovou adresu odešle potvrzovací e-mail, který potvrdíme prostřednictvím modrého tlačítka "CONFIRM EMAIL", na které klikneme. E-mail by měl přijít do 10 minut, v jiném případě zvolíme zaslání e-mailu znovu. 

Po ověření e-mailové adresy je nutné pokračovat video ověřením totožnosti pomocí aplikace v telefonu se systémem Android či iOS, které lze provést i například ze zapůjčeného telefonu. Pro ověření je potřeba nainstalovat aplikaci "myPOS", kterou nalezneme v obchodě Google Play či App Store, případně naskenování QR kódu. 

V aplikaci myPOS pro ověřování identity se zadá e-mail k účtu, stiskne se "Continue", následně  "Start verification". V průběhu video verifikace je nutné mít u sebe telefon s číslem zadaným do dotazníku, neboť v průběhu přijde SMS s ověřovacím kódem, který se nadiktuje operátorovi.

Po dokončení verifikace přijde potvrzení o aktivaci účtu na e-mail do 8 pracovních hodin. Po aktivaci se můžeme přihlásit na webu www.myPOS.com do svého účtu volbou "Login" / "Přihlásit". V menu účtu je nabídka "Devices" / "Zařízení", kde zvolíme "Activate your device" / "Aktivovat zařízení" a tím bude vygenerován kód, který zadáme do přístroje myPOS, čímž se aktivuje a je připraven k používání. V přístroji je předinstalována aplikace "AppMarket", která umožňuje stáhnout a nainstalovat aplikaci KASA FIK. Po nainstalování aplikaci KASA FIK otevřeme pomocí červené ikonky s nápisem "FIK" a dále zvolíme novou registraci nebo se přihlásíme již existujícím KASA FIK účtem.