Terminál myPOS

Obecné informace o terminálu


Obecné informace

Přístroj KASA FIK myPOS představuje jedinečnou kombinaci platebního terminálu pro příjem bezdotykových i čipových karet a pokladního systému s integrovanou tiskárnou na trhu.

 

Není nutné měnit banku, využívání je bez závazků a smlouvu můžete kdykoliv vypovědět. Poplatek z transakcí běžně využívaných karet, jako jsou například VISA, MasterCard, Maestro a VISA Electron, činí 1,25%. Je vhodný například pro kadeřnice, taxislužby a řemeslníky.

 

Zařízení je dodáváno s předplacenou SIM kartou, díky čemuž se lze na internet krom WiFi připojit i pomocí 3G či LTE. Součástí balení je i platební karta pro okamžité čerpání utržených prostředků, které jsou ukládány na bezplatný bankovní účet, který je navázán na myPOS zařízení.

 

Technická specifikace:

Výrobce: myPOS
Úhlopříčka displeje: 5.0"
Rozlišení displeje: 720 x 1280
Poměr stran: 16:9
Operační paměť: 1024 MB
Typ procesoru: ARM Cortex A7
Základní frekvence: 4 x 1.2 GHz
Kapacita baterie: 3700 mAh
Výdrž baterie: 36 hodin
Slot na SIM: ano
Technologie: 2G GSM 900/1800, 3G WCDMA 900/2100
Operační systém: Android 4.4
Tiskárna: 58 mm, integrovaná
Rychlost tisku: 75 mm/s
Životnost tiskové hlavy: 50 000 m
Konektivita: Bluetooth 4.0 / Wi-Fi / LTE / 3G
Technologie čtení karet: Magnetic Card Reader: Track 1 / 2 / 3, Bi-directional Smart Card Reader: EMV L1 & L2 certified Contactless Card Reader: MasterCard Contactless & Visa payWave, ISO7810, ISO 7811, ISO 7813 Type A/B 14443, Support Point-to-Point Communication

Aktivace zařízení KASA FIK myPOS

Co budete pro aktivaci potřebovat

Pro aktivaci zařízení myPOS si připravte:

Kroky pro aktivaci

Registrace účtu se provádí na webových stránkách www.myPOS.com v pravém horním rohu kliknutím na "Sign up", případně "Registrace" po přepnutím jazyka z "English" na "Čeština".

 

Na další obrazovce by se měla automaticky nastavit země na "Česká republika", pokud ne, přepneme na tuto možnost manuálně. Následně klikneme na modré tlač. "VYTVOŘIT ÚČET" a v nabídce, která vyskočí pod tlačítkem, vybereme odpovídající právní formu podnikání.

Na základě vybrané právní formy se sestaví dotazník, v němž se vyplňují nové (v případně již založeného účtu stávající) přihlašovací údaje k účtu, údaje o podnikání a zřizovateli účtu. Zřizovatel účtu by měl být statutární orgán subjektu. Doplníme tedy údaje statutárního orgánu a u osoby zřizující účet zaškrtneme "Stejné jako u ředitele".

Po vyplnění dotazníku a odsouhlasení zásad a podmínek ve spodní části dotazníku přijde na uvedené tel. číslo textová zpráva s číselným kódem, který zadáme do příslušné kolonky a klikneme na tlačítko "VYTVOŘIT ÚČET". Následně se na zadanou e-mailovou adresu odešle potvrzovací e-mail, který potvrdíme prostřednictvím modrého tlačítka "CONFIRM EMAIL", na které klikneme. E-mail by měl přijít do 10 minut, v jiném případě zvolíme zaslání e-mailu znovu. 

Po ověření e-mailové adresy je nutné pokračovat video ověřením totožnosti pomocí aplikace v telefonu se systémem Android či iOS, které lze provést i například ze zapůjčeného telefonu. Pro ověření je potřeba nainstalovat aplikaci "myPOS", kterou nalezneme v obchodě Google Play či App Store, případně naskenování QR kódu. 

V aplikaci myPOS pro ověřování identity se zadá e-mail k účtu, stiskne se "Continue", následně  "Start verification". V průběhu video verifikace je nutné mít u sebe telefon s číslem zadaným do dotazníku, neboť v průběhu přijde SMS s ověřovacím kódem, který se nadiktuje operátorovi.

Po dokončení verifikace přijde potvrzení o aktivaci účtu na e-mail do 8 pracovních hodin. Po aktivaci se můžeme přihlásit na webu www.myPOS.com do svého účtu volbou "Login" / "Přihlásit". V menu účtu je nabídka "Devices" / "Zařízení", kde zvolíme "Activate your device" / "Aktivovat zařízení" a tím bude vygenerován kód, který zadáme do přístroje myPOS, čímž se aktivuje a je připraven k používání. V přístroji je předinstalována aplikace "AppMarket", která umožňuje stáhnout a nainstalovat aplikaci KASA FIK. Po nainstalování aplikaci KASA FIK otevřeme pomocí červené ikonky s nápisem "FIK" a dále zvolíme novou registraci nebo se přihlásíme již existujícím KASA FIK účtem.