Položky

Vytvoření položky ceníku v Backoffice

Pro užívání položek při prodeji je potřeba tyto položky vytvořit v ceníku. Lze je vytvořit na zařízení, v Backoffice nebo pomocí importu.

Postup vytvoření položky v Backoffice:

Další možnosti nastavení položky

vybrat-polozku.jpg

NastaveniPolozky.jpg

Využití štítků pro dodatečnou evidenci

Štítky u položek se dají využít pro seskupení položek do skupin, pro omezení synchronizace položek na jednotlivé pokladny nebo pro vytvoření přehledu prodeje.

Tipy jak nastavit štítky (tag):

Využítí pro přehledy

Chcete-li si vytvořit report prodeje položek, které třeba mohou bát v různých kategoriích, využijte k tomu štítek. Lze třeba rozlišit položky např. vlastni-vyroba,kava apod.

Následně v přehledy - reporty - prodeje - podle štítků uvidíte prodeje podle jednotlivých štítků.

Například prodáváte velké množství kávových produktů, Cappucino, Latte, Espresso malé, Espresso velké. Nastavte u všech těchto položek štítek "kava". Následně v přehledech prodeje uvidíte kolik jste prodali porcí kávy.

Využití pro tisk na tiskárnách

V restrauračníh provozech se často tisknou některé položky z objedávky na tiskárny do kuchyně případně na bar. Pokladní aplikace umožní pomocí filtru omezit tisk položek na zadané tiskárně podle štítku. Např. u řízku si nastavte štítek: "kuchyne" a u nápojů nastavte "bar". Nasledně v aplikaci při konfiguraci tiskárny.

Využití pro synchronizaci

Štítky lze použít k omezení, které položky, nebo zákazníci se mají synchronizovat na jednotlivé pokladny.

Štítky pro vyhledávání

Pokud hledáte položky na pokladně, vyhledává se nejen v názvu ale i ve štítku. Štítky tak lze použít k vytvoření skupiny položek a pak následně podle této skupiny vyhledávat.

Obrázky pro Kiosk režim

V KIOSK režimu můžete nahrát obrázky ke kategoriím i produktům.

Obrázky jsou ve formátu JPEG. Transpentní PNG není podpororáno (bude nahrazeno za černé pozadí při transformaci)

Kategorie

Pokud chcete dosáhnout konzistence při zobrazení obrázků kategorií, doporučujeme používat stejný poměr stran u všech kategorí. Doporučené je 3:2, ale systém zobrazí správně i jiné poměry. Obrázek se primárně nastaví na celou šířku tlačítka a pak se dopočte výška tak, aby byl zachován poměr stran.